BILANCE JARNÍHO FILMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V CENTRU DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

Vážení přátelé filmu,
v průběhu března, dubna a května letošního roku realizovalo Centrum dokumentárního filmu (CDF) již druhou sérii vzdělávacích přednášek, projekcí a diskusí.
Připravili jsme celkem 30 lekcí po 150 minutách. Na 450 studentů ze 3 jihlavských škol různého zaměření tak navštívilo celkem 75 hodin vzdělávání.
Jarní nabídka obsahovala zejména 3 tematické cykly a 4 jednorázové lekce, které proběhly pod vedením pozvaných profesionálů a odborníků na danou problematiku. Studenti se tak v rámci lekcí věnovaných zpravodajství a publicistice mohli setkat s čerstvým držitelem Novinářské ceny za nejlepší audiovizuální reportáž Davidem Macháčkem z pořadu Reportéři ČT nebo s režiséry Ivo Bystřičanem (cyklus Zvuk a hudba ve filmu), Jaroslavem Kratochvílem (cyklus Dokumentárním filmem od zpravodajství ke hranému filmu), Martinem Kohoutem (cyklus Současný český dokument: od teorie k praxi), Ondřejem Vavrečkou (cyklus Zvuk a hudba ve filmu) či Janem Látalem (jednorázová lekce Od námětu po premiéru). V rámci cyklu Zvuk a hudba ve filmu CDF navštívili zástupci profesí, které tradičně unikají zájmu médií, i když se velmi podstatně podepisují na výsledném filmovém zážitku. Studenti tak měli možnost zjistit, jak k filmové hudbě přistupuje hudební skladatel Tomáš Vtípil, nebo jak komplexní a hravá je profese zvukaře Václava Flégla.

Součástí lekcí byly projekce a filmové ukázky. Studenti tak mohli aktuálně získané informace ihned využít k hodnocení filmů v diskusi s autorem. Na jaře letošního roku CDF odpromítalo v rámci lekcí například filmy:
Český sen (rež. Vít Klusák a Filip Remunda, 2004)
Dál nic (rež. Ivo Bystřičan, 2014)
Dva Nula (rež. Pavel Abrahám, 2012)
Lovu zdar! (rež. Jaroslav Kratochvil, 2014)
Nebo řadu ukázek z děl Ondřeje Vavrečky a Tomáše Vtípila – Počátek a lev (rež. Ondřej Vavrečka, 2009),
Ultimum Refugium (rež. Ondřej Vavrečka, 2011) či Pouta (rež. Radim Špaček, 2009).
Více informací o filmovém vzdělávání CDF naleznete ► ZDE:
Děkujeme za Vaši přízeň v první polovině roku a těšíme se na Vás také v podzimní sérii filmového vzdělávání, pro které v současné době připravujeme nové kurzy a řadu zajímavých témat. Aktualizovanou podzimní nabídku naleznete na našich stránkách již na sklonku srpna.

Staňte se členy CDF!

Členství umožňuje zájemcům a návštěvníkům CDF nejen vyhledávat v databázi filmů, tvůrců, publikací a odkazů online, ale především s ním získáte neomezený přístup k přehrávání dokumentárních filmů přímo ve ► videotéce CDF, která čítá stovky titulů. Získejte členskou kartu, která s sebou přináší řadu výhod – kromě jiného možnost zdarma navštívit 4 jednorázové lekce nebo 1 celý cyklus v rámci podzimního vzdělávání nebo také 50% slevu z plné ceny festivalové ► akreditace MFDF Ji.hlava 2015.

Cena pro studenty: 50 Kč/rok
Cena pro ostatní veřejnost: 100 Kč/rok
Členy se můžete stát ► zde

Realizováno za podpory:

Pod záštitou: